11
cze

Zakończenie XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych LUBUSKIE 2017

Finały XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych za nami!

11 czerwca o godz. 14.00 na hali tenisowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyło się oficjalne zakończenie Olimpiady. Znamy już najlepsze województwa i kluby w klasyfikacji generalnej (zakładka "wyniki")
 
Na przełomie 3 miesięcy uczestnicy Olimpiady walczyli o medale i statuetki w punktacji klubowej oraz wojewódzkiej w każdej dyscyplinie, w punktacji generalnej klubowej oraz w punktacji generalnej wojewódzkiej.
Olimpiada rozpoczęła się 1 kwietnia 2017 roku, a jako pierwsi do rywalizacji przystąpili szachiści. Natomiast wdzięcznie i skocznie zakończyli uczestnicy gimnastyki sportowej oraz trampoliny. Nie zabrakło emocji, widokowych skoków oraz sportowych i umysłowych zagrywek. Nie obyło się również bez łez niepowodzeń i szczęścia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości i pasji do sportu.
 
Olimpiada odbyła się pod patronatem honorowym Pani Elżbiety Anny Polak Województwa Lubuskiego.
W Finałach Olimpiady uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z 16 województw z całej Polski.
Zawody rozegrane zostały w kategorii wiekowej junior młodszy w randze Mistrzostw Polski w następujących sportach: badminton, brydż sportowy, gimnastyka: artystyczna, sportowa, trampolina, judo K i M, piłka siatkowa K i M, szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis, tenis stołowy, warcaby oraz zapasy: kobiet, styl klasyczny, styl wolny.
W zawodach udział wzięło ok. 3 500 uczestników, w tym ok. 2 500 zawodniczek i zawodników.

Podczas Ceremonii Zakończenia przekano województwu wielkopolskiemu flagę olimpijską - za rok tam właśnie odbędzie się kolejna Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych.